BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább húzza az OTP a BUX-ot

Átmeneti volt csak az optimizmus szerdán a tőzsdéken.

2012. szeptember 5. szerda, 17:10

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az ECB kiszivárgott terve miszerint sterilizált, korlátlan kötvényvásárlási programba kezdenének nem hozott töretlen optimizmust a tőzsdére, annak ellenére, hogy fontosabb makroadat az Egyesült Államokban nem volt, az ISM New York pedig a vártnak megfelelő csökkenést mutatta. A magyar tőzsde ugyanakkor keddhez hasonlóan nem nagyon foglalkozott a nemzetközi eseményekkel és tovább emelkedett szerdán is. Az OTP vezérletével a BUX index 0,5 százalékkal 17 839 pontra emelkedett. Ráadásul a forgalom is emelkedett egy picit, igaz ez még mindig messze nem az amit várni lehetne, de legalább az OTP mellett a Richter és a Mol forgalma is átlépte az 1 milliárd forintot. Az emelkedést azonban már negyedik napja az OTP vezeti. A hír nélkül rallyzó magyar bankrészvény szerdán 3750 forinton zárt, ami 1,4 százalékos pluszt jelentett egy nap alatt.

A Richter árfolyama 0,3 százalékkal emelkedett, ez 39 800 forintos záró értéket takart. Az Egis viszont 1,5 százalékkal 16 800 forintra drágult. A Magyar Telekom 0,5 százalékkal 428 forintra nőtt, az elmúlt napokat figyelembe véve azonban igazából ezen a szinten stagnál az osztalékrészvény árfolyama, lekövetve a hozamok egyhelyben toporgását. Szinte folyamatosan esik viszont a Mol. Az olaj árának zuhanása nem tesz jót a részvénynek, amely szerdán 0,4 százalékkal 16 490 forintra csökkent.

A z igazából semmilyen jó hírrel nem szolgáló gyorsjelentése óta rallyzó E-Star szerdán is 8,7 százalékkal drágult, ami 545 forintos árfolyamot takart zárásban. Több mint 4 százalékot esett viszont a két áramszolgáltató értéke. Az Émász 4,9 százalékkal 11 600 forintra csúszott vissza, míg az Elmű 16 000 forintos utolsó kötése 4,1 százalékos csökkenést takart.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet