A nemzetközi piacokra a vártnál gyengébb amerikai ISM feldolgozóipari index, valamint a pocsék építőipari adat hatott kedvezőtlenül, így a bürzék lefelé indultak el. Érdekes módon a magyar piacon erről nem vettek tudomást a befektetők, az OTP vezérletével ugyanis tovább emelkedett az index. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy a külföldiek továbbra is kivülről szemlélik a piacunkat, ugyanis a forgalom továbbra is nagyon gyatra volt, igaz az OZTP esetében már meghaladta az 5 milliárd forintot, a többi részvény azonban továbbra sem tudta átlépni a milliárdos határt. A bankrészvény már harmadik napja emelkedik zsínórban 3699 forintos záró ára 1,9 százalékos pluszt jelentett, ami érdekes a nemzetközi hangulatra általában legérzékenyebb részvény esetében. Drágult 1,6 százalékkal a Richter is, a részvény 39 690 forinton fejezte be a napot. A Magyar Telekom 1 százalékkal 426 forintra drágult. A molnak a délutánra összeszakadó olajár mellett 16 550 forinton a stagnálásra futotta kedden. A BUX így egy százalékkal 17 756 pontra emelkedett.
