BUX 139937.61 0,22 %
OTP 45980 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OTP segítségével szembe megyünk Amerikával

A magyar tőzsde fittyet hányt az amerikai piacok esésére, így a hónap második napját is emelkedéssel zárta a BUX.

2012. szeptember 4. kedd, 17:15

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A nemzetközi piacokra a vártnál gyengébb amerikai ISM feldolgozóipari index, valamint a pocsék építőipari adat hatott kedvezőtlenül, így a bürzék lefelé indultak el. Érdekes módon a magyar piacon erről nem vettek tudomást a befektetők, az OTP vezérletével ugyanis tovább emelkedett az index. Ebben szerepe lehetett annak is, hogy a külföldiek továbbra is kivülről szemlélik a piacunkat, ugyanis a forgalom továbbra is nagyon gyatra volt, igaz az OZTP esetében már meghaladta az 5 milliárd forintot, a többi részvény azonban továbbra sem tudta átlépni a milliárdos határt. A bankrészvény már harmadik napja emelkedik zsínórban 3699 forintos záró ára 1,9 százalékos pluszt jelentett, ami érdekes a nemzetközi hangulatra általában legérzékenyebb részvény esetében. Drágult 1,6 százalékkal a Richter is, a részvény 39 690 forinton fejezte be a napot. A Magyar Telekom 1 százalékkal 426 forintra drágult. A molnak a délutánra összeszakadó olajár mellett 16 550 forinton a stagnálásra futotta kedden. A BUX így egy százalékkal  17 756 pontra emelkedett.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet