Szeptember első kereskedési napja így még nem hozta meg az áttörést a forgalomban, hiszen egyedül az OTP ért el milliárd feletti forgalmat. A bankrészvény is azonban csak az átalgos forgalom töredékét 3 milliárd alatti üzletkötést könyvelhetett el. Érdekes volt viszont, hogy a gyengülő forint mellett - igaz hír hiányában - emelkedni tudott a BUX. Ez elsősorban a Richter és az OTP jó szereplésének volt betudható. A gyógyszergyártó esetében még meg is magyarázható a 1,5 százalékos emelkedés, hoszen a gynegülő forint jót tesz a gyógyszergyártónak azonban az OTP 1,4 százalékos pluszára már nehezebb lenne magyarázatot találni. Mindenestre a hétfői szereplésének köszönhetően a bankrészvény 3630 forinton, míg a Richter 39 085 forinton fejezte be a kereskedést.
Érdekes volt viszont a Mol, amely a dráguló olajár mellett esett, így ebben az esetben sem igazán vették figyelembe a fundamentumokat a befektetők. Az olajtársaság papírja 0,4 százalékkal 15 650 forintra csökkent hétfőn. Ennél is többet esett a Magyar Telekom, a 422 forintos záró ára 1,4 százalékkal volt alacsonyabb mint múlt hét pénteken. A BUX mindezek hatására 0,5 százalékkal 17 592 pontra emelkedett.
A friss gyorsjelentésére nagyot drágult viszont az E-Star, annak ellenére, hogy a készpénzállomány helyzete továbbra sem megnyugtató. a vártnál kisebb veszteséget is jó hírnek tekinthették azonban a befektetők, akik 15 százalékkal 494 forintra rántották fel a részvényt. A jelentős profit növekedést felmutató BTel részvénye 20 százalékot száguldott, ez 602 forintos utolsó kötést takart. A csökkenő veszteség nem hatotta meg viszont a Keg befektetőit, a részvény 38 forinton stagnált.
