BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még nagyobb lehet a Mol INA-pakettje?

A horvát Vecerni List kormányközeli értesülései szerint a horvátok vizsgálják annak a lehetőségeit, hogy további 19 százalékos INA-részesedést értékesítsenek a Molnak.

2012. augusztus 3. péntek, 09:33

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner>

A kormány 1,5 milliárd eurónyi többletbevételt remélnének egy olyan tranzakciótól, melynek keretében az INA 19%-os részesedését eladnák a Molnak. A horvát lap értesülései szerint a magyar fél nyitott lenne további részesedés vásárlására, bár az olajcég eddig nem tett ajánlatot további vásárlásokra.

A horvát kormány lapnak is eljuttatott válasza szerint nincsenek folyamatban hivatalos egyeztetések a témával kapcsolatban. A Mol nem kommentálta a pletykákat. A lap informátora szerint a végső döntés aligha születhet meg az Ivo Sanader ellen folyó bírósági tárgyalások lezárásáig.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet