BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hernádi: kikényszerítjük a versenyt

A jelenleg is zajló átalakításokkal a szervezet frissítését célozza meg a Mol Nyrt., nyilatkozta a cég első embere, Hernádi Zsolt a Figyelőnek. A lépéssel a menedzsment kikényszeríti a versenyt a szervezeten belül, és fontos cél a külföldi munkavállalók befogadása. Ha a közeljövőben a meghirdetett állások harmadát sikerül külföldiekkel feltölteni, az elnök-vezérigazgató már elégedett lesz az eredménnyel.

2012. augusztus 2. csütörtök, 12:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> A mostani projektben a társaság gyakorlatilag nem vette igénybe tanácsadó segítségét, ez belső munka volt Hernádi elmondása szerint. A részletek kidolgozásában azonban több segítséget is igénybe kívánnak majd venni, például a belső kommunikációban, illetve bizonyos jogi kérdésekben. A nyugati vezetők alkalmazásával a kezdeti költségek megugorhatnak azok mozgatása miatt, azonban a jó vezetők kiválasztása nem elsősorban árkérdés. A Mol nem az átlagra lő, ha pedig valaki jó, arra áldozni kell.</banner>

<banner>Az elképzelések szerint lesznek új állások, új kompetenciákkal, de összességében az átalakítás nem okoz majd létszámbővülést. A legfőbb cél nem a költségcsökkentés, hanem hogy a struktúra tisztább legyen, erősödjön a motiváció.
</banner>

<banner>Az új szervezetben egyértelműen elkülönülnek majd a helyi és a csoportszintű feladatok. A szervezet első szintjén Hernádi Zsolt és Molnár József állnak majd, alattuk pedig a héttagú executive board (Hernádi Zsolt, Molnár József, Áldott Zoltán, Fasimon Sándor, Horváth Ferenc, Simola József, Világi Oszkár) marad változatlanul. Ezt követi az az ötszáz fős headquarter, vállalatirányítási központ, ahova most toborozzák a vezetőket. Ennek feladata a cégcsoport vezetése és irányítása lesz a csoportszintű tevékenységek felügyeletével, összpontosítva elsősorban a stratégiai döntéshozatalra és ellenőrzésre.</banner>

<banner>Ezzel párhuzamosan a helyi vállalatok erősebb döntési jogköröket kapnak a saját területükön. A csoporton belül négy zászlóshajó vállalat lesz (magyar Mol, az IES, az INA és a Slovnaft), amelyek mellett a magyar és horváton kívüli kutatási termelési portfóliók is önálló egységet képviselnek majd. Közvetlenül a központ alá tartoznak majd a többi fontos, de nem alaptevékenységhez tartozó cégek (mint az FGSZ és MMBF) - derül ki a Figyelő cikkéből.</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet