BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egy oldalra kezd állni a piac

Utoljára február végén látott szintre emelkedett az amerikai alapkezelpk vételi kitettsége a részvénypiacon, ez korlátozhatja is a további felfelé menetet.

2012. július 30. hétfő, 14:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az amerikai aktív befektetési alapkezelők szövetsége, az NAAIM felmérése szerint tagjai körében 74,39 százalékosra emelkedett az amerikai részvénypiac irányában a nettó long pozíciók aránya. Ilyen magas értékre utoljára idén február végén volt példa, a mutató azóta sem ért el ezt a szintet, annak ellenére, hogy az S&P 500-as index utána még több héten keresztül emelkedett.

S&P 500 és pozicionáltság
Napi Gazdaság

A felmérés hatéves történetében ha a nettó kitettség 80 százalék feletti szintre emelkedett, az általában közelgő lokális csúcsot jelzett előre a részvényárfolyamokban. Az ellentét analízis szerint ez azért lehetséges, mivel ebben a helyzetben a piaci szereplők túlságosan is egy irányba válnak pozicionálttá,s nem marad elég vételi erő a partvonalon, ami tovább hajthatná az áremelkedést. A felmérésben nem csak a vételi és eladási pozíciókat felvevő, de a csak vételi pozíciókkal dolgozó alapkezelők is részt vesznek, ezért az átlagos pozicionáltságra csak nagyon ritkán alakul ki nulla, vagy ez alatti érték. Eddig három ilyen alkalom volt, az első 2007 augusztus végén, a másik 2008 őszén, a harmadik tavaly október elején alakult ki. Mindhárom alkalom lokális piaci mélypontot jelzett előre.

A mostani, viszonylag magas értékek kialakulásában szakértők szerint szerepet kaphatott az is, hogy a Fed és az ECB e heti ülései előtt az eladási pozíciókat is felvevő piaci szereplők zárták short pozícióik egy részét.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet