BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol örül a gázvezeték tervének

A Mol-csoport és üdvözli a Shah Deniz 2 Konzorcium csütörtökön született döntését, amely a Nabucco West gázvezetéket is az egyik lehetséges útvonalnak jelölte meg az Azerbajdzsáni gáz Európába való szállítására - közölte a Mol a Napi Gazdasággal.

2012. június 28. csütörtök, 16:19

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ez a döntés egy hosszú bizonytalan időszak végét hozhatja el, amely az eredeti Nabucco terv kivitelezése körüli aggályokból eredt. A mai döntés a Mol-csoport korábbi álláspontját igazolja, miszerint az eredeti, hosszú Nabucco koncepció nem volt gazdaságilag megvalósítható, míg egy felülvizsgált, rövidebb és kisebb kapacitású vezeték életképes lehet. A Mol-csoport tagja, az FGSZ Földgázszállító korábban megadta az előzetes és feltételes jóváhagyását a Nabucco Nemzetközi Konzorcium (NIC) által benyújtott Nabucco West pályázatához, és nyitottak vagyunk, hogy részleteiben is megismerjük a projektet - közölte a Mol. Egyúttal azt is reméli a magyar olajcég, hogy a Nabucco projekt megváltoztatása visszaköszön majd a NIC költségvetésében is.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet