BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Eltűnhet az optizmus a BÉT-en

Eltűnt az optimizmus a piacokról az Equilor és a Buda-Cash elemzői szerint, miután szerdán kiderült, hogy az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed nem indít újabb kötvényvásárlási programot, így a budapesti tőzsdén stagnálás, de esés is várható nyitásban csütörtökön.

2012. június 21. csütörtök, 08:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Gabler Gergely, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta: bár a Fed folytatja kötvénycsere programját, ez nem jelent monetáris expanziót. Az amerikai és európai határidős indexek alapján a szakértő a Budapesti Értéktőzsdén is mínuszos nyitást valószínűsít.

Hozzátette, hogy a csütörtöki kereskedést az EFSF európai pénzügyi stabilitási eszközzel kapcsolatos újabb hírek is befolyásolhatják, miután még nyitott a kérdés, hogy az vehet-e a másodpiacról kötvényeket. Gabler Gergely kiemelte, hogy erre főként a spanyol és olasz hozamok alacsonyan tartása miatt lenne szükség. Hozzátette, hogy a csütörtöki spanyol hosszú lejáratú kötvényaukció is irányt adhat az árfolyamoknak.

Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgató-helyettese nulla körüli nyitás után a kereskedés elején kivárással számol, és azzal, hogy az OTP erős maradhat, a Mol azonban gyengélkedhet, míg a többi nagyobb papír árfolyama stagnál majd.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet