BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásra elfáradtak az amerikai tőzsdék

Szinte az egész csütörtöki kereskedés alatt kedvező hangulat uralkodott az amerikai részvénypiacokon. Pedig Spanyolország leminősítése, a spanyol bankszektor felől érkező hírek és Ben Bernanke Fed-elnök mondatai okot adhattak volna a csalódottságra. A tengerentúli tőzsdék ereje végül az utolsó percekben fogyott el, ezért vegyes teljesítménnyel zártak.

2012. június 7. csütörtök, 22:25

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A zárás előtti percekben fogyott el az amerikai részvénypiacok lendülete, olyannyira, hogy a három vezető tőzsdeindex közül csak a Dow tudott emelkedni. A DJIA mutatója 0,37 százalékkal került feljebb, ezalatt a Nasdaq 0,48 százalékot veszített értékéből, az S&P 500 index pedig ott fejezte be a napot, ahol szerdán.

A csütörtöki kereskedésben egyetlen fontosabb makrogazdasági adat jelent meg, a heti friss munkanélküli segélykérelmek száma. A várakozásoknál kedvezőbb adatoknál jobban érdekelte a befektetőket a kínai kamatcsökkentés és Ben Bernanke Fed-elnök beszéde. A piacokat ugyanis 25 bázispontos kamatcsökkentéssel lepte meg a kínai jegybank, ami javította a befektetők kockázatvállalási hajlandóságát a kora délutáni órákban.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet