A napon belüli csaknem két százalékos pluszhoz képest a mutató a zárás előtti percekben a negatív tartományban is megmártózott, végül kissé visszakapaszkodva 0,3 százalékos emelkedéssel 16 990 ponton búcsúzott, alulteljesítve nemzetközi társait. A mozgáshoz ezúttal az idei átlagnak megfelelő, valamivel 11 milliárd forint feletti forgalom párosult.
A blue chipek mezőnyében a nemzetközi fejleményekre és a magyar gazdasági adatokra legérzékenyebb OTP volt a sereghajtó, a bankpapír 1,2 százalékkal 3406 forintra rontott. Szenvedett a Richter is, a gyógyszergyártó részvényei csak a zárás felkötésének köszönhették, hogy nem a 36 500 forintos napi mélyponton, hanem kicsivel feljebb 36 750 forinton végzett, ami 0,7 százalékos értékvesztést takart. Szektortársa, az Egis viszont szárnyalt, az utolsó pillanat felrántásának köszönhetően 3,5 százalékkal 14 700 forintra javított.
A vezető papírok közül a Telekom teljesített a legjobban, az Equilor által a tartás ajánlás fenntartása mellett 493 forintos éves célár megfogalmazása mellett a távközlési társaság papírjai 1,6 százalékkal 444 forintra javított. A Mol is tartotta magát, 0,2 százalékkal 16 525 forintra emelkedett, bár a nap folyamán járt 16 880 forinton is. A kisebb papírok közül a nap folyamán 2089 forintig is dráguló E-Star végül nem bírta tartani a tempót, és aránylag magas, 138 millió forintos forgalom mellett végül 2,3 százalékos mínuszban, 1838 forinton állapodott meg.
