A BUX 3,3 százalékkal 16 941 pontig erősített, miután az egész napot a zöld tartományban töltötte. A magyar index kedvező nemzetközi hangulatban tudott erősíteni, ami részben az európai helyzettel kapcsolatos bizakodásból fakadt. A mutató az Európai Központi Bank (ECB) várakozásoknak megfelelő kamatdöntése utáni elnöki kommentár alatt új lendületet vett, és napi csúcsa közelében zárt. Mario Draghi ECB-elnök szerint a gazdasági kilátásokra ugyan továbbra is lefelé ható kockázatok jelentenek veszélyt, ám a pénzügyi refinanszírozási programokat a jegybank addig fenntartja, amíg azokra szükség van.
A pesti börze teljesítménye felülmúlta a nagyobb nyugat-európai indexekét, és a régióban is a jobbak között szerepelt.
Az ismét roppant szerény, hatmilliárd forint körüli forgalomban a Mol és az OTP is kiemelkedően teljesített. A Mol-részvény öt százalék fölötti drágulással 16 490 forintig jutott, míg a bankpapír is közel három százalékkal emelkedett, így a nap végén 3448 forinton forgott. Az Mtelekom értékpaprja ugyancsak pozitívan szerepelt, a távközlési társaság árfolyama majdnem három százalékkal, 437 forintig erősödött. A Richter szerényebb, ám így is majd\' másfél százalékos drágulása kereken 37 000 forintos záróárat eredményezett. Szektortársa, az Egis robusztus, három és fél százalékos árfolyam-emelkedéssel fejezte be a kereskedést.
A kisebb papírok között a leginkább ellenállhatatlan teljesítménye alapján az E-Star volt, amely a keddihez hasonlóan szerdán is 15 százalékot közelítő mértékben drágult a cég lengyelországi leányának hitelhez jutásával kapcsolatos hírre. Az EstMédia árfolyama pedig szintén közel 15 százalékkal ugrott.
