A bizonytalan kezdést követően végül a vevők győzedelmeskedtek tegnap a tengerentúlon, az európai adósságproblémák átmeneti enyhülése, valamint egy vártnál jobb ISM szolgáltatói index hatására a tőzsdék mérsékelt emelkedéssel zártak.
Ázsiában is felfelé tartanak ma reggel az irányadó indexek, a japán Nikkei közel 2 százalékot erősödött, míg a hongkongi Hang Seng 1,1, az ausztrál S&P/ASX pedig 0,3százalékkal került feljebb. Az utóbbi relatíve gyenge teljesítménye azért is meglepő, mert az első negyedéves ausztrál GDP-adat jóval felülmúlta a piaci várakozásokat.
Japánban az emelkedést az exportszektor vezette a jen gyengülésének köszönhetően, a Sharp közel 7 százalékkal értékelődött fel, míg a Nikon 4, a Mazda pedig 5 százalékot drágult.
A pénzügyi szektort is vették Tokióban, a Nomura több mint 5 százalékot izmosodott, míg a Shinsei Bank 1 százalékkal került feljebb.
Ausztráliában az energiaszektor relatíve jól szerepelt, a Santos 1, a Whitehaven Coal pedig 2,2 százalékot drágult.
