BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megint nyomás alatt Európa

Ma ismét eladói nyomás uralkodott el a tőzsdéken, ahogy előtérbe kerültek az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak. A Világbank elnöke szerint az euózónának fel kell készülnie arra, hogy Görögország kilép az eurózónából. Délután fontos makroadatok érkeznek az Egyesült Államokból, úgyhogy a figyelem az amerikai gazdaság állapotára terelődhet.

2012. június 1. péntek, 11:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

<banner> Az eurózónának fel kell készülnie arra, hogy Görögország kilép az eurózónából, ellenkező esetben ugyanis gazdasági veszélyövezetté válhat a térség - véli Robert Zoellick, a Világbank elnöke. Zoellick szerint a politikusoknak mentálisan is fel kell készülniük.</banner>

<banner>A hangulaton nem javított az sem, hogy az eurózónában ma jelentek meg a májusi feldolgozóipari indexek felülvizsgált adatai. A hónap közepén megjelent előzetes adatok viszont már újabb visszaesésről tanúskodtak, ami az előzetes várakozások alapján meglepő volt, hiszen általában a magországokban javulást vártak az elemzők. Mégis tovább esett a német és francia pmi is, értékük 45 és 44,4 pont volt.
</banner>

<banner>A délután folyamán sok fontos makroadat érkezik az Egyesült Államokból, ami hatással lehet a befektetői hangulatra. Fél háromkor a májusi átfogó munkaerőpiaci statisztika, illetve a személyes jövedelmek és kiadások alakulása lát napvilágot, négy órakor a feldolgozóipari ISM index és az építőipari kiadások április alakulására figyelhetnek a befektetők.
</banner>

<banner>Az irányadó európai indexek közül a DAX 1,5 százalékot esett, de a francia CAC-40 is fél százalék feletti csökkenést mutat. Az elmúlt napokban eladói nyomás alá került spanyol piac viszont felfelé vette az irányt, az index minimális emelkedést könyvelhetett el.
</banner>

<banner>Az energiaszektor felülteljesít ma annak lenére, hogy az olaj árfolyama tegnap tovább esett és ezzel a májusi hónap 2008 decembere óta a legrosszabb hónap volt az olaj piacán. A BP árfolyama közel 3 százalékos pluszba lendült a hírre, miszerint értékesíteni kívánja orosz vegyesvállalatában, a TNK-BP-ben lévő tulajdonrészét a brit BP, miután vételi ajánlatot kapott részesedésére.
</banner>

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet