BUX 139877.87 0,18 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásban még megrántották az OTP-t

Nemzetközi összehasonlításban is felülteljesítő volt a BÉT, amely a mínuszos nyitás után gyorsan emelkedőbe váltott, fittyet hányva külföldi indextársaira.

2012. május 18. péntek, 17:25

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mutató végül 1,2 százalékos erősödést követően 16 479 ponton búcsúztatta a kereskedést, az átlagtól valamivel elmaradó mintegy 10 milliárd forintos forgalom mellett.

A vezető papírok közül az OTP nyargalt az élen, a bankpapír a zárás felrántásával egy forintra napi maximumától elmaradva 3429 forinton végzett, ami 3,9 százalékos felértékelődést takart. Nem szégyenkezhetett a Richter sem, a gyógyszergyártó részvényei 2,5 százalékkal36 600 forintra javítottak. Szektortársa, az Egis viszont már nem tudta tartani a tempót, jegyzése 1,8 százalékkal 14 125 forintra esett.

A blue chipek négyesfogatából a vesztesek táborát gyarapította a Mol és a Telekom. Az olajpapír fél százalékos leértékelődése 15 715 forintos záróértéket jelentett, bár a nap folyamán 16 090 forintig is felszúrt az árfolyam. A Telekom szintén fél százalékkal 428 forintra rontott.

A társaság bejelentése szerint a pénteken megszavazott telefonadó idén 10 milliárdos többletterhet jelent majd az ágazati különadó 24 milliárdján felül, ám ettől még tarthatónak vélik idénre a tisztított EBITDA 4-6 százalékos visszaesésére vonatkozó prognózist.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet