A vezető papírok közül a vártnál kisebb profitvisszaesésről jelentő és félmilliárd dolláros beruházási programot hirdető Mol szinte végig a pozitív tartományban mozgott, jegyzése 16 550 forinton állította be napi csúcsát. Az eladói nyomás fokozódása miatt azonban zárásra az olajpapírt is beöntötték, amely így végül ötforintos mínusszal 16 245 forinton búcsúzott.
A blue chipek közül a konszenzusnál némileg jobb első negyedéves számokat közlő, ám óvatosabb kilátásokat megfogalmazó OTP esett a leginkább, a bankpapír a negatív nemzetközi hangulatban a forint gyengülésével párhuzamosan 2,2 százalékkal 3550 forintra rontott.
A Telekom aránylag épségben átvészelte a keddet, jegyzése 0,4 százalékkal 452 forintra esett. A Richter a Jefferies céláremelése dacára 0,85 százalékkal 35 400 forintra gyengült. Nem úgy szektortársa, az Egis, amely gyorsjelentésének kiadása előtt 2,1 százalékkal 14 500 forintra javított.
