BUX 139893.91 0,19 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Erős volt az eladói nyomás Budapesten

A BUX a vezető európai indexeknél kissé visszafogottabban, 1,8 százalékkal lemorzsolódva 17 009 ponton állapodott meg kilencven ponttal napi mélypontja fölött.

2012. május 14. hétfő, 17:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A görög kormányalakítási mizéria és az ország esetleges eurózónás kilépése felőli találgatások, illetve az emelkedő hozamok mellett lebonyolított spanyol és olasz kötvényaukciók rányomták bélyegüket a hangulatra. Az eséshez ugyanakkor érdemi forgalom nem párosult, jócskán az idei átlag alatti, 4,3 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények. Gyorsjelentése előtt egyaránt gyengült az OTP, a Mol és az Egis is.

A nemzetközi hangulatra legérzékenyebb bankpapír vezette az esést a blue chipek közül, árfolyama 2,45 százalékkal lejjebb kerülve 3629 forinton végzett. A távközlési adó ellen nagy versenytársaival együtt közös nyilatkozatban tiltakozó Telekom 1,7 százalékkal 454 forintra gyengült, míg a Mol másfélszázalékos lejtmenete 16 250 forintos utolsó kötést jelentett. A Richter 1,4 százalékkal 35 705 forintra gyengült, míg szektortársa, az Egis 1,2 százalékkal 14 205 forintra rontott.

Az érdemi forgalmat felmutató kisebb papírok közül a kereskedés során ötszázalékos mínuszt is megjáró E-Star végül megúszta 2,5 százalékos gyengüléssel, amely 2243 forintos záróárat jelentett. Hasonló mértékben esett az Appeninn 419 forintra. A CIG Pannóniát csak kevésbé rántották vissza a kereskedés végén, így a biztosítótársaság papírjai 2,9 szzáalékkal 374 forintra rontottak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet