BUX 139768.24 0,1 %
OTP 45830 -0,3 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A korrekció jegyében telt a nap

Az elmúlt napok zuhanásban kifáradhattak az eladók, így külföldön és a BÉT-en is az enyhe felfelé korrekció jegyében telt a kereskedés. A BUX - miután végig a pozitív tartományban mozgott -, végül 0,8 százalékkal 17 361 pontra javított.

2012. május 10. csütörtök, 17:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az emelkedéshez csupán közepes forgalom párosult, összesen 9 milliárd forint körüli értékben cseréltek gazdát a részvények.

A vezető papírok közül az első negyedéves jelentésével a minden várakozásra ráverő Richter vezette az emelkedést, amely 1,7 százalékkal 36 715 forintra erősödött. Ebben még az sem jelentett akadályt, hogy a gyógyszergyártó nyereségét az előszállítások és a mérföldkő fizetések kedvező hozzájárulása hízlalta és a társaság idén alapvetően az árbevétel stagnálásra számít idén.

Az optimizmus a jövő kedden jelentő Egis esetében nem nagyon volt tetten érhető, a szektortárs ugyanis fél százalékkal 14 125 forintra rontott. A Mol közben 0,9 százalékkal feljebb kerülve csak félig dolgozta le a Matolcsy György fatálisan félreértett adóexpozéjának hatását, az olajpapír így 16 650 forinton zárt, bár a kereskedés során 16 925 forinton állította be napi maximumát.

Hasonló mértékben, 0,88 százalékkal került feljebb az OTP, a bankpapír így 3670 forinton búcsúztatta a napot. Az első negyedéves számát szintén az éjjel közlő Telekom viszont nem tudta tartani a tempót, az erős kezdet után zárásra 0,2 százalékos mínuszban, 465 forinton állapodott meg jegyzése.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet