BUX 139625.26 0,0 %
OTP 45760 -0,46 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Meg is indult a forintgyengülés?

Másfél-két forinttal kerültek feljebb a fontosabb devizák pénteken, és nem kizárt, hogy újra a 288 feletti euróárfolyam jön.

2012. május 4. péntek, 16:16

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Igen alacsony forgalom mellett meglehetősen unalmas napot zárt pénteken a bankközi devizapiac. Délután négy óra tájban az euró egysége 285,50, a dolláré 216,90, a svájci franké 237,65 forinton állt, azaz a devizák másfél-két forinttal drágultak az egy nappal korábbihoz képest. A vártnál rosszabb amerikai munkaerőpiaci adatra előbb erősödéssel reagált a dollár, majd 1,3156-ra kúszott fel az euróhoz mért árfolyam.

Lassan leeshet a piaci szereplők többségének, hogy legkorábban csak ősszel hozhatják tető alá az IMF-megállapodást - kommentált Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője. A szakember így arra számít, hogy el lehet felejteni a 283-284 forintos euróárfolyamot, a hazai deviza a 287-288-as szintek fölé gyengülhet.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet