A Figyelő információi szerint a váltás hátterében a Xetra kereskedési rendszer körül kialakult megegyezés lehetett. A BÉT a hazai brókercégek és a tőzsde többségi tulajdonosa, a Wiener Börse és ÖKB páros elhúzodó nézeteltérésének lezárultát követően hamarosan áttér az új kereskedési rendszerre, és a tulajdonosok a váltást összekötötték a személycserével is. (A Napi Gazdaság tudomása szerint Katona Zsolt a magyar brókercégek jelöltje volt.) Mohai György a BÉT felügyelőbizottságában kap majd helyet, a kinevezésére tett javaslatra távozása bejelentése után már utalt Michael Buhl tőzsdeelnök. Mohai 2002-től állt különböző posztokon a BÉT alkalmazásában.
