BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az ING-től érkezik az új BÉT vezér

Katona Zsolt lehet a Budapesti Értéktőzsde éléről távozó Mohai György utódja – tudta meg a Figyelő. Katona két évtizeden át dolgozott az ING csoportnál, távozáskor a cég ügyvezető igazgatója volt.

2012. május 2. szerda, 12:45

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Figyelő információi szerint a váltás hátterében a Xetra kereskedési rendszer körül kialakult megegyezés lehetett. A BÉT a hazai brókercégek és a tőzsde többségi tulajdonosa, a Wiener Börse és ÖKB páros elhúzodó nézeteltérésének lezárultát követően hamarosan áttér az új kereskedési rendszerre, és a tulajdonosok a váltást összekötötték a személycserével is. (A Napi Gazdaság tudomása szerint Katona Zsolt a magyar brókercégek jelöltje volt.) Mohai György a BÉT felügyelőbizottságában kap majd helyet, a kinevezésére tett javaslatra távozása bejelentése után már utalt Michael Buhl tőzsdeelnök. Mohai 2002-től állt különböző posztokon a BÉT alkalmazásában.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet