BUX 139803.59 0,13 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nap végére kifogyott a szufla a BÉT-en

A keddi és szerdai szárnyalás után a nyitást követően még tett egy kósza kísérletet a további emelkedésre a BÉT irányadó indexe, ám a kereskedés közepi oldalazás után kissé korrigált a BÉT irányadó indexe.

2012. április 26. csütörtök, 17:17

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A BUX így ezúttal alulteljesítette külföldi társai zömét, ám a zárószakasz felrántásának köszönhetően végül 0,2 százalékkal 18 184 pontra rontott. Ebben talán szerepet játszott, hogy a Citigroup továbbra is alulsúlyozásra javasolta ügyfeleinek a magyar részvénypiacot. A forgalom az idei átlagot meghaladó, ám kiemelkedőnek nem nevezhető 14 milliárd forint körül alakult.

A vezető papírok közül csak az OTP volt legény a gáton, a bankpapír 0,8 százalékkal 3841 forintra javított, így ismét a kritikus 200 napos átlag felett zárt. Az ellenpólust a telefonadó által sújtott Telekom képviselte, részvényeinek árfolyama 0,9 százalékkal 540 forintra csúszott vissza. Az éves közgyűlésén a 456 forintos osztalékot megszavazó Mol 0,7 százalékkal 17 860 forintra esett.

A gyógyszerkassza további kurtítását megszenvedő Richter sem muzsikált túl jól, a 660 forintos osztalékot megszavazó közgyűlés után a társaság 0,4 százalékkal 36 850 forintra gyengült. Szektortársa az Egis ellenben állta a sarat, 0,44 százalékkal 14 715 forintra javított.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet