Az alig tucatnyi megjelent részvényes menetrendszerűen megszavazta a javaslatokat, amely szerint a társaság 79 milliárdos MSZT szerinti adózott eredményéből részvényekből 660 forint osztalékot fizet (2010-re még 860 forint volt az osztalék).
A társaság IFRS szerinti nyeresége a magyarnál jóval kevesebb, 49,5 milliárd forint volt. Az osztalékfizetés kezdőnapja június 18. A részvényesek ismét felhatalmazták az igazgatóságot sajátrészvény vásárlására, az ár a tőzsdei ártól maximum tíz százalékkal térhet el.
A Richter a részvényeket alapvetően jutalmazásra használja, tavaly 252 ezer darabot vásárolt, és az év végén 135 ezer darabot birtokolt.
