BUX 139803.59 0,13 %
OTP 45890 -0,17 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kétszáz forinttal kevessebbet fizet a Richter

A 30,5 százalékos állami tulajdoni hányadnak köszönhetően már első nekifutásra határozatképes volt a Richter tegnap délutáni éves rendes közgyűlése.

2012. április 26. csütörtök, 16:29

Fotó: Napi Gazdaság / Katona Vanda
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az alig tucatnyi megjelent részvényes menetrendszerűen megszavazta a javaslatokat, amely szerint a társaság 79 milliárdos MSZT szerinti adózott eredményéből részvényekből 660 forint osztalékot fizet (2010-re még 860 forint volt az osztalék).

A társaság IFRS szerinti nyeresége a magyarnál jóval kevesebb, 49,5 milliárd forint volt. Az osztalékfizetés kezdőnapja június 18. A részvényesek ismét felhatalmazták az igazgatóságot sajátrészvény vásárlására, az ár a tőzsdei ártól maximum tíz százalékkal térhet el.

A Richter a részvényeket alapvetően jutalmazásra használja, tavaly 252 ezer darabot vásárolt, és az év végén 135 ezer darabot birtokolt.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet