BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Aránylag olcsón megúszta Budapest

A nyugat-európai indexek hatalmas 3 százalékot is meghaladó zuhanásának fényében még a zárás lekötésével együtt is felülteljesítőnek bizonyult a BUX.

2012. április 23. hétfő, 17:17

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A BÉT mutatója 2,2 százalékos eséssel 17 125 ponton, napi mélypontján búcsúztatta a hétfői kereskedést. A mozgásban a Széll Kálmán Terv 2.0 nem hozott érdemi változást, és összességében az utóbbi napokhoz képest élénkebb, ám még mindig igen szerénynek nevezhető, valamivel 7 milliárd forintot meghaladó értékben cseréltek gazdát a részvények.

A vezető papírok közül a Mol teljesített a legrosszabbul, a kurdisztáni partner GKP pozitív kútteszt bejelentését bőven ellensúlyozta a Robin Hood adó emelése, a zárás beöntése folytán így 3,3 százalékkal 16 905 forintra rontott. Nem remekelt a negatív nemzetközi hangulatra legérzékenyebb OTP sem, amely külföldi szektortársaihoz hasonlóan méretes, 2,9 százalékos mínuszban, 3370 forinton végzett.

A Telekom is beállt a sorba a maga 2,6 százalékos leértékelődésével, amely 524 forintos záróértéket eredményezett. A blue chipek mezőnyében egyedül a Richter volt legény a gáton, amely 0,6 százalékot erősödve kereken 37 000 forintra javított. Szektortársa, az Egis is tartotta magát, 0,3 százalékos lejtmenete 14 205 forintos záróértéket takart.

Economx
Economx
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet