A BÉT mutatója 2,2 százalékos eséssel 17 125 ponton, napi mélypontján búcsúztatta a hétfői kereskedést. A mozgásban a Széll Kálmán Terv 2.0 nem hozott érdemi változást, és összességében az utóbbi napokhoz képest élénkebb, ám még mindig igen szerénynek nevezhető, valamivel 7 milliárd forintot meghaladó értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok közül a Mol teljesített a legrosszabbul, a kurdisztáni partner GKP pozitív kútteszt bejelentését bőven ellensúlyozta a Robin Hood adó emelése, a zárás beöntése folytán így 3,3 százalékkal 16 905 forintra rontott. Nem remekelt a negatív nemzetközi hangulatra legérzékenyebb OTP sem, amely külföldi szektortársaihoz hasonlóan méretes, 2,9 százalékos mínuszban, 3370 forinton végzett.
A Telekom is beállt a sorba a maga 2,6 százalékos leértékelődésével, amely 524 forintos záróértéket eredményezett. A blue chipek mezőnyében egyedül a Richter volt legény a gáton, amely 0,6 százalékot erősödve kereken 37 000 forintra javított. Szektortársa, az Egis is tartotta magát, 0,3 százalékos lejtmenete 14 205 forintos záróértéket takart.
