A BUX így végül negyed százalékos mínuszban 17 511 ponton fejezte be a kereskedést. A vergődés ugyanakkor légüres térben zajlott, a forgalom a 4 milliárd forintot sem érte el.
A vezető papírok közül a Magyar Telekom volt a nehezék az indexen, a távközlési cég papírjai 2,4 százalékkal 538 forintra rontottak. Ebben szerepet játszhatott az is, hogy az [origo] információi szerint az NGM telefon- és internetadó bevezetését fontolgatja, amelytől 40-50 milliárd forintnyi bevételt vár a tárca. Ugyan az ágazati különadót kiváltani hivatott sarc deklaráltan a fogyasztókat terhelné, a Telekom számára az új állami szereplő megjelenése mellett ez további lemorzsolódást jelenthet az ügyfélszámot és így az eredményességet tekintve is.
A nagyok közül csupán a Mol volt képes megkapaszkodni a pozitív tartományban, az olajpapír viszont kitett magáért, a zárás felkötésének köszönhetően 1,7 százalékkal 17 490 forintra javított, így jegyzése napi maximumán búcsúztatta a pénteket.
Az OTP-re 0,86 százalékkal előző záróértéke alatt, 3470 forinton születtek az utolsó kötések. A Richter a zárószakasz beöntése folytán 0,77 százalékkal lejjebb kerülve napi mélypontján, 36 875 forinton végzett. Szektortársa, az Egis viszont aránylag jól tartotta magát, 0,14 százalékkal 14 250 forintra esett.
Az érdemi forgalmat felmutató kispapírok közül az E-Star megjárta a poklot és a mennyet is, a nap elején 6 százalék felett is eső részvény késő délutánra talált magára, végül 6,2 százalékkal 2469 forintra javított.
