Az index a nap folyamán heves hullámvasutazást mutatott be, folyamatosan a pozitív és a negatív tartomány közt csapkodva, a kereskedést végül a zárószakasz lekötése folytán 0,01 százalékos pluszban 17 553 ponton búcsúztatta.
A mozgáshoz mindazonáltal csapnivalóan alacsony forgalom párosult, mindössze alig valamivel több mint ötmilliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.
A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, napi maximumától 40 forinttal elmaradva 17 200 forinton végzett, 0,38 százalékos emelkedést követően. A Magyar Telekom papírjai 0,18 százalékos növekménnyel 551 forinton zártak. Az OTP bravúros hajrát bemutatva végül hajszálnyi, egyforintos felértékelődéssel 3500 forintra erősödött.
A Richter papírjai ugyan a kereskedés során végig tartották előnyüket, a zárószakaszban brutálisan beöntötték a gyógyszergyártó részvényeit, amelyek így 0,9 százalékos mínusszal 37 070 forinton állapodtak meg. Szektortársa, az Egis ellenben egész nap jól teljesített, a 120 forintos osztalékszelvény levágása dacára is 1,5 százalékkal erősödött a papír, 14 270 forintra.
A nap vesztesei közé iratkozhatott fel a négymilliárd forintos tőkeemelését kamatozó részvények kibocsátásával tervező CIG Pannónia 3,9, illetve az érvényes auditált jelentés nélkül évi rendes közgyűlésének újrázására kényszerülő E-Star 4,2 százalékos eséssel. A részvényaukcióra készülő Est Mediát sem kerülte el az eladói nyomás, a papír csaknem 3 százalékkal 98 forintra rontott.
