BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csapkodással telt a kereskedés Budapesten

Az alapvetően negatív amerikai makroadatok mellett az aránylag simán abszolvált spanyol kötvényaukció, illetve a vártnál jobb tengerentúli jelentések éreztették hatásukat a BUX mozgásán is.

2012. április 19. csütörtök, 17:14

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az index a nap folyamán heves hullámvasutazást mutatott be, folyamatosan a pozitív és a negatív tartomány közt csapkodva, a kereskedést végül a zárószakasz lekötése folytán 0,01 százalékos pluszban 17 553 ponton búcsúztatta.

A mozgáshoz mindazonáltal csapnivalóan alacsony forgalom párosult, mindössze alig valamivel több mint ötmilliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények.

A vezető papírok közül a Mol teljesített a legjobban, napi maximumától 40 forinttal elmaradva 17 200 forinton végzett, 0,38 százalékos emelkedést követően. A Magyar Telekom papírjai 0,18 százalékos növekménnyel 551 forinton zártak. Az OTP bravúros hajrát bemutatva végül hajszálnyi, egyforintos felértékelődéssel 3500 forintra erősödött.

A Richter papírjai ugyan a kereskedés során végig tartották előnyüket, a zárószakaszban brutálisan beöntötték a gyógyszergyártó részvényeit, amelyek így 0,9 százalékos mínusszal 37 070 forinton állapodtak meg. Szektortársa, az Egis ellenben egész nap jól teljesített, a 120 forintos osztalékszelvény levágása dacára is 1,5 százalékkal erősödött a papír, 14 270 forintra.

A nap vesztesei közé iratkozhatott fel a négymilliárd forintos tőkeemelését kamatozó részvények kibocsátásával tervező CIG Pannónia 3,9, illetve az érvényes auditált jelentés nélkül évi rendes közgyűlésének újrázására kényszerülő E-Star 4,2 százalékos eséssel. A részvényaukcióra készülő Est Mediát sem kerülte el az eladói nyomás, a papír csaknem 3 százalékkal 98 forintra rontott.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet