BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Fékezte az E-Star bevételét az enyhe március

A szokatlanul hideg február után követő tavaszias márciusi idő 13 százalékos bevétel-visszaesést jelentett az E-Starnak havi összevetésben, ám az EBITDA terén ugyanilyen összehasonlításban már 11,9 százalékos növekménnyel 1,435 millió eurót könyvelhetett el a társaság – derül ki a cég legfrissebb helyzetjelentéséből.

2012. április 16. hétfő, 13:20

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Intő jel azonban, hogy a magyarországi helyhatósági ügyfelek esetében az év elejéhez képest ismét romlásnak indult a fizetési fegyelem. A közlemény szerint a vevők állománya a magyarországi önkormányzatok irányából (zömmel Sárospatak, Fejér és Veszprém megye, illetve Hódmezővásárhely esetében) jelentősen növekedett az első negyedév során. A kintlevőségek állományának hirtelen növekedése a működési finanszírozás számára szignifikáns kockázatot hordoz magában, amit jól jelez, hogy a készpénzállomány a januári 4,5 millióról március végére 2,9 millióra apadt.

A bruttó fedetzetet tekintve a közlemény szerint az árbevétel csökkenése azt nem befolyásolta érdemben, mivel a magyar projekteknél ezek nem függnek az energiafogyasztástól. Ezen felül az EBITDA-t növelték a lengyelországi \"yellow certificate-ek\" értékesítéséből származó bevétel, amely 2012-ben összesen fél millió eurós tétel lesz. Lassan kezdenek beérni a restrukturálás hatásai, a központi költségek ugyanis márciusban 300 ezer euróval csökkentették az eredményt a februári 449 ezer után.

Az E-Star főbb első negyedéves mutatószámai (ezer euró)
Mutató Központi Magyarország Románia Lengyelország Összesen
Árbevétel 0 7499 3545 13086 24130
Bruttó fedezet 0 2066 943 4558 7567
EBITDA -1136 1567 450 2971 3852
Forrás: E-Star
Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet