BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Magatehetetlenül esett a BUX

A mérsékelten optimista nyitást folyamatos lecsogás követte a pesti parketten, a végül nemzetközi társait alaposan alulteljesítve 1,25 százalékos eséssel végzett a BUX.

2012. április 3. kedd, 17:21

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozgáshoz forgalom ellenben ezúttal sem párosult, az elmúlt időszakhoz hasonlóan alig 7,1 milliárd értékben cseréltek gazdát a részvények az azonnali piacon. A vezető papírok közül európai szektortársaihoz hasonlóan az OTP teljesített a legrosszabbul, a bankpapír 1,8 százalékkal 3750 forintra rontott.

Karöltve 1,25 százalék körüli mértékben került lejjebb a Mol és a Richter jegyzése. Az olajpapír esetében ez 18 100 forintos záróértéket jelentett, ám az árfolyam 17 925 forinton ütötte mélypontját. A gyógyszergyártó csak az utolsó percek felrántásának köszönhette, hogy 37 200 forinton és nem a napi minimumot jelentő 36 980-on zárt.

Szektortársa, az Egis viszont kedden a harmadik legforgalmasabb papír volt, 1,16 milliárdért cseréltek gazdát papírjai, amelyek szintén a nap végi felhúzás következtében rugaszkodtak el a 13 600 forintos mélypontról, ám a 14 050 forintos záróérték is 2,43 százalékos lejtmenetet jelentett. Piaci információk szerint egy amerikai alap tárazott ki a kisebb gyógyszergyártó papírjaiból, ám a kedden eladott mennyiségen felül is bőven van még nála a részvényből.

A blue chipek közül ismét csak a Magyar Telekom dacolt a trenddel, a távközlési társaság papírjai a pozitív tartományban töltött nap után végül visszatértek az előző, 580 forintos zárószintre.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet