BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem bírta a tempót Budapest

A visszafogottan optimista nyitást nulla közeli oldalazás követte, ám a külföldi piacok délutáni magára találására a BUX lecsorgásba váltott, végül 0,3 százalékos mínuszban 18 578 ponton búcsúztatva a napot.

2012. április 2. hétfő, 17:19

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A mozgáshoz az elmúlt időszakban már szokásossá vált nevetségesen alacsony, 6,5 milliárd forintot éppen csak meghaladó forgalom párosult.

A vezető részvények közül a Mol kicsit feltápászkodott zárásra, így a zárás felkötésével is megtámogatva a 18 010 forintos napi minimumhoz képest 0,35 százalékos eséssel 18 335 forinton végzett.

Padlóra küldték ellenben a kereskedés során derekasan helytálló Richter, a gyógyszergyártó részvényeire fél százalékkal előző záróértékük alatt, 37 670 forinton születtek az utolsó kötések. Szektortársa, az Egis viszont még gyengébben teljesített, 1,7 százalékkal 14 400 forintra gyengült.

A délutáni lecsorgás eredményeképp az OTP jegyzése 0,24 százalékos mínuszt halmozott fel, a bankpapír 3820 forinton zárt. A blue chipek közül így a Telekom volt egyedül legény a gáton, az osztalékfizetés közeledtével újabb 0,35 százalékot erősödve 580 forinton búcsúzott.

A kimutatható forgalmat felmutató kisebb papírok közül folytatódott az E-Star vesszőfutása. A pénteken közzétett közgyűlési határozatokhoz mellékelt auditált éves jelentésében a negyedéves számokhoz képest gyengébb mutatókról beszámoló társaság részvényei 4,1 százalékkal 2820 forintra rontottak.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet