BUX 138882.28 -0,44 %
OTP 44790 -0,29 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kis mínusszal indulhatunk

Enyhén negatív nyitást várnak szerdán a nemzetközi tendenciákat is figyelembe véve a Budapesti Értéktőzsdén (BÉT) a megkérdezett szakértők.

2012. március 28. szerda, 08:49

Fotó: Dömötör Csaba / Katona Vanda
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A nemzetközi részvénypiacokon tapasztalható pozitív hangulat megtorpanni látszik. Ennek a BÉT-en is megmutatkozó hatására számít Varjú Péter, az Erste Befektetési Zrt. üzletkötője. Véleménye szerint a külföldi tőzsdék lendülete alább hagyott és ez hat a magyar értékpapír-piacra is. Hozzátette: amennyiben nem történik a hangulatot alapvetően befolyásoló esemény, például az IMF-tárgyalásokkal kapcsolatos újabb hírek nem látnak napvilágot, úgy a magyar értékpapír piac lefelé, enyhén negatív irányba mozdulhat el szerdán.

Németh Sándor, a Buda-Cash Brókerház kereskedési igazgató-helyettese elmondta: szerdán a belföldi értékpapír-piacon nulla körüli, enyhén negatív - mínusz 0,5 százalék körüli - nyitás lehetősége rajzolódik ki. Az igazgató-helyettes szerint a budapesti börzén jelenleg érdemleges tőke-beáramlás nincs, így nincs ami mozgatná piacot. Ez azt jelzi, hogy a BÉT pillanatnyilag érdektelenné vált a befektetők számára.

MTI
MTI

Ez is érdekelhet