Sikeresen zárult kedden a Transelectrica (TEL) áramszállító vállalat állami tulajdonban lévő 15 százalékos részvénycsomagjának értékesítése, a közel háromszoros túljegyzés miatt a kisbefektetők többet fizetnek majd a részvényekért, mint az intézményi vásárlók.
Az SPO-t lebonyolító BCR, az Intercapital Invest és a Swiss Capital alkotta konzorcium szerint a részvénycsomag kisbefektetőknek fenntartott 10 százalékára 2,7-szer több ajánlat érkezett, így csak azok jutnak majd részvényekhez, akik 15,6 lejnél (1 euró = 4,36 lej) magasabb szinten jegyezték vásárlási szándékukat. Az intézményi befektetők többsége - a 122 százalékos túljegyzés ellenére - átlagosan a minimáláron, azaz 14,9 lejen jegyezte a papírokat, így a részvények 90 százaléka várhatóan ezen az árszinten kel majd el. Az állam a TEL 15 százalékának értékesítéséből 37,6 millió eurós bevételre tesz szert.
A bukaresti tőzsdén jegyzett Transelectrica a keddi kereskedési napot 0,3 százalékos pluszban 16,15 lejes szinten zárta, ezen az árfolyamon a vállalat kapitalizációja 271,5 millió euró.
