BUX 137704.05 -1,28 %
OTP 44220 -1,56 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Marad a Mol román kartellbírsága (Javított)

Elutasította első fokon a MOL Románia, a Rompetrol Downstream, és az ENI Romania keresetét a bukaresti ítélőtábla, amelyben az olajipari cégek a román versenyhivatal által kartellezés miatt kiszabott rekordméretű bírság befizetésének felfüggesztését kérték - pontosította hétfőn korábbi beszámolóját a Hotnews hírportál.

2012. március 26. hétfő, 13:30

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A honlap eredetileg tévesen azt közölte, hogy a bírság eltörlése érdekében indított keresetet utasították el, ám ez ügyben még nem született döntés. Az érintetteknek - a határozat kézbesítésétől számítva - öt nap áll rendelkezésükre, hogy fellebbezzenek.

A Mol Nyrt. hétfőn az MTI érdeklődésére közölte: a bírósági döntést a Mol Románia - amint annak indokolással ellátott közzététele megtörténik - megfellebbezi.

A román versenyhivatal januárban több mint 200 millió eurós bírságot rótt ki hat romániai olajipari cégre, arra hivatkozva, hogy 2008-ban, a versenyjogi szabályok megsértésével megegyeztek az ECO Premium néven ismert, ólompótló adalékanyagot tartalmazó benzinnek a forgalomból való egységes kivonásáról. A legnagyobb, 85 millió eurós bírságot a legnagyobb piaci részesedéssel rendelkező OMV-Petromra szabták ki. A bírság mértéke a kartellezésért büntetett cégek 2010-es bevételeinek 3 százaléka - közölte januárban Bogdan Chiritoiu, a román versenyhivatal vezetője.

A Hotnews szerint a bukaresti ítélőtábla már korábban megalapozatlannak találta és elutasította azt a keresetet, amelyet az OMV Marketing nyújtott be a bírság befizetésének felfüggesztésére. A bírság befizetésének felfüggesztését kérte az OMV Petrom és Lukoil is: ezeket a ügyeket még nem tárgyalta a bukaresti ítélőtábla.

A Mol Románia a bírság befizetésének felfüggesztésére irányuló kérelme mellett még március elején megtámadta a román versenytanács határozatát, arra hivatkozva, hogy \"az Eco Premium kivonása a termékportfolióból egyéni üzleti döntése volt, nem pedig a versenyjog megsértését eredményező megállapodás vagy összehangolt magatartás eredménye\". A cég emlékeztetett arra, hogy az ECO Premium-eladások folyamatosan csökkentek 2008-ig, összhangban az ezt az üzemanyagtípust használó idősebb gépjárművek számának csökkenésével. Ez a bírósági eljárás folyamatban van, annak kimenetelét a jelenlegi bírság felfüggesztéséről szóló döntés nem befolyásolja.

A román versenyhivatal döntése értelmében, a Mol Romániát 18,5 millió euróra büntették, ami a vállalat 2010. évi üzleti forgalmának 3 százaléka.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente
MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet