A forint hétfőn az euróval szemben közel egy százalékos, a dollárral szemben pedig 1,4 százalékos erősödést profukált. Így az európai devizát 291,12 forinton, a zöldhasút 218,47 forinton jegyezték 1,3325 dolláros euróáfrolyam mellett. A svájci frank 241,55 forintot ért késő délután.
A magyar deviza árfolyamát a hét első napján az EU/IMF tárgyalásokkal és a múlt hét végén az Államadósság Kezelő Központ vezérigazgatója által a devizakötvény-kibocsátásról tett kijelentése mozgatta. Töröcskei István ugyanis úgy nyilatkozott, hogy dollárkötvény-kibocsátásra akár az IMF-hitelmegállapodás előtt is sor kerülhet. Ez azonban a befektetők számára rossz hírnek számított - vélekedett Karsai Péter, a Commerzbank Treasury sales munkatársa -, hiszen többek szerint ezt nehezen lehet másként értékelni, mint a megállapodás minden áron való elkerülését. Ezt a hírt ellensúlyozta az NGM cáfolata, ami végül segítette a magyar deviza menetelését. Az erősödésben emellett a Ben Bernanke beszédét követő dollárgyengülés is belejátszott.
