BUX 138954.79 -0,39 %
OTP 44840 -0,18 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Május közepén jön a Telekom-osztalék

A Magyar Telekom május 15-el kezdődően kezdi kifizetni a törzsrészvényenként 50 forintos osztalékot, a virtuális osztalékszelvény levágása előtt utoljára május 3-án lehet majd kereskedni a papírral – derül ki a társaság közgyűlési előterjesztéseiből.

2012. március 23. péntek, 11:04

Fotó: Dömötör Csaba / Völgyi Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A főbb számok terén az idei menedzsmentvárakozás sem tartalmaz újdonságot a negyedik negyedéves jelentéshez képest. A bevételnél 2 százalékos csökkenést, illetve jobb esetben szinten tartást prognosztizálnak, utóbbit az energia viszonteladás felfutása segíthetné.

Az EBITDA 4-6 százalékkal csökkenhet részben az alacsony EBITDA-tartalmú szolgáltatások arányának növekedése miatt. A tőkeberuházás (CAPEX) esetében a szinten tartás a cél, elsősorban a belső hatékonysági projektet és a hálózat modernizációt szem előtt tartva.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet