BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szabadul eszközeitől a biztosítóóriás

Hatmilliárd dollár értékű AIA pakettet értékesített kedden az AIG, a tranzakció során ázsiai leányának 1,72 milliárd darab részvényét adta el intézményi befektetőknek az előzőleg meghirdetett 27,15-27,50 hongkongi dolláros ársáv alsó értékén.

2012. március 6. kedd, 11:44

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ügyletet követően a hétfő óta felfüggesztett AIA papírok kereskedésének folytatását követően 7 százalékkal zuhant az árfolyam a hongkongi tőzsdén, éppen annyit, amekkora diszkonttal a pénteki záróértékhez képest értékesítette a részvényeket az amerikai biztosítótársaság.

A korábban az AIA-t teljes mértékben birtokló AIG csődvédelmi eljárását és állami kimentését követően 2010 októberében vitte tőzsdére ázsiai leánya kétharmadát, ám akkor egyéves tilalmi időszak kötötte meg a kezét a további eladást illetően. A keddi tranzakcióval 18,6 százalékos részesedése marad, amelyet legközelebb fél év múlva értékesíthet.

A tranzakcióval kicsit kiszámíthatóbbá válhat az AIG működése, a nagy volatilitás miatt ugyanis az egyharmadnyi AIA-pakett komoly kilengéseket okozott a pénzügyi soron. Az értékesítés ezen felül a biztosító szanálását is szolgálja, ráadásul az elmúlt egy év árfolyamemelkedése folytán az állam már minimális nyereséggel tudná értékesítené a társaság kimentése következtében hozzá került részesedését

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet