<banner> Hogy fogadták a vásárlók az új Shopline nevet, van-e számszerűsíthető eredménye a nemrég végrehajtott kommunikációs lépéseknek?
</banner>
<banner>A márkabevezető kampányunk fut jelenleg, ezt a vásárlóink kifejezetten jól fogadták, értik, szeretik, használják a kulturális cikket összefogó Bookline.hu fölé kerülő új entitást, a Shopline webáruházat. A hetekben kezdtük a termékkommunikációkat, ezt már részben Shopline márkanévvel, itt a számok kifejezetten figyelemreméltóak, a könyvön kívüli üzletágban jelentős növekedést tudtunk elérni több termékvonal esetében is.
Az Amazon modelljét követitek, könyvből elindulva egy univerzális áruházat építetek, de a jelenlegi termékkínálatotok jelenleg elmarad a tengerentúli versenytársétól. </banner>
A Shopline ernyőmárka bevezetésével csak az első lépéseket tettük meg, egyfajta keretrendszert húztunk fel, ahová folyamatosan érkeznek az újabb és újabb termékek, üzletágak. A termékfejlesztési munka dandárja viszont csak most jön, 2012-ben a jelentősen megszaporodó termékkörtől és az új üzletágak bevezetésétől várjuk az árbevételünk jelentős, kétszámjegyű növekedését. Nemrég indítottuk el a könyvpiaccal közel azonos üzleti potenciállal bíró kisállat eledel termékvonalat, amit az év során több hasonló bővítés követ majd.
Pénteken tőzsdezárás után rendkívüli közleményben adtatok tájékoztatást arról, hogy saját részvényeket vettetek. Mi volt ennek a hátterében?
Shopline márka bevezetésével a Bookline új növekedési pályára állt, lehetőségei kitárultak, társaságunk kilépett az évek óta stagnáló könyvpiac által biztosított lehetőségek kereteiből. A fogyasztók visszajelzései és az üzleti számok is biztatóak, így ennek fényében a jelenlegi fundamentumok alapján is alulárazottnak tartjuk a papírt, jelenleg a Shopline igazgatósága nem ismert a sajátrészvények vásárlásánál kedvezőbb befektetési alternatívát.
Jelenleg a részvény közkézhányada meglehetősen kicsi, 5%, nem tervezitek a papír kivezetését?
A közkézhányad valóban alacsony, ami egyben gátja is, hogy a részvény elérje valós árfolyamát. Tudomásom szerint a főtulajdonos médiacsoportnak nincs szándékában a papírt kivezetni, sőt a management és a tulajdonos közös érdeke, hogy a részvény likvid, valódi tőzsdei jelenléttel bíró papírrá váljon, a jelenlegi tranzakcióval részben ezt is szeretnénk előkészíteni.
Alulárazottnak tartjátok a részvény jelenlegi árfolyamát, de mi lehet a papír fair értéke?
A társaság elmúlt három évben jelentős átalakuláson ment át, eredménye egy korábban masszív veszteséges gazdálkodási szintről drasztikusan javult, árbevétele egy csökkentő kiskereskedelmi környezetben is bővülni tudod, miközben versenytársai nagyrésze csökkent. Amennyiben a makrogazdasági környezet ezt lehetővé teszi, biztos vagyok benne, hogy a Shopline lehet a pozitív kiskereskedelmi folyamatnak az egyik nyertese. Megítélésem szerint fundamentálisan a cég reális részvényárfolyama az ezer forint feletti tartományban is reálisan elképzelhető.
Ez akkor a gyakorlatban azt jelenti, hogy eddig az árfolyamig további sajátrészvény vásárlást hajtotok majd végre?
<banner>Az Igazgatóság megítélése szerint jelenleg a részvény alulárazott, így a meglévő közgyűlési felhatalmazásunk alapján - amennyiben azt a tőkepiaci környezet indokolja - akár további tranzakciókat is végrehajtunk majd. </banner>
A Napi Gazdaságot, a Napi Gazdaság Online-t és a Portfolio.hu-t kiadó NET Média Zrt. és a Shopline egyaránt a Közép-európai Média Kiadói és Szolgáltató Zrt. meghatározó tulajdonában áll. Starcz Ákos egyben a NET Média Zrt. igazgatósági tagja is.
Jogi nyilatkozat
