BUX 139326.39 1,24 %
OTP 44810 1,89 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még mindig túl erős a frank Svájcnak

A svájci frank túlértékelt, és a kormány azt szeretné, ha az exportőrök érdekeit figyelembe véve gyengébb lenne a nemzeti fizetőeszköz - közölte Varsóban a svájci gazdasági miniszter a lengyel kollégájával együtt tartott sajtótájékoztatón.

2012. február 16. csütörtök, 14:43

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Johann Schneider-Ammann elmondta, a svájci nemzeti banknak még néhány hónapig, vagy ennél is tovább fenn kellene tartania intézkedéseit a svájci frank euróval szembeni árfolyamával kapcsolatban.

A svájci jegybank tavaly szeptemberben 1,20 svájci frankban maximálta az euró árfolyamát, és kilátásba helyezte: \"minden eszközzel\" megakadályozza, hogy a frank e szint alá erősödjön az euróval szemben.

A frank további gyengítése mellett szól az is, hogy januárban két év óta a legnagyobb mértékben estek a fogyasztói árak, és ez már a negyedik deflációs hónap volt Svájcban.

Az európai konjunktúra lanyhulása miatt svájci üzleti körök és politikusok is egyre inkább sürgetik a központi bankot, hogy a jelenlegi 1,20 frankos szintről 1,30 frankra vagy akár 1,40 frankra emelje az árfolyamgátat az euróval szemben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet