Erősödött a forint szerda reggel, az eurót 290 forint alatt jegyezték a devizapiacon. A svájci frankért 243,90, a dollárért 224,30 forintot kértek a piacon délelőtt tíz óra után.
Az euró/dollár 1,31 fölé került, a zloty pedig szintén lendületben van, és áttörte az euróval szemben a kritikus 4,20-as szintet, ahol legutóbb öt hónapja adták-vették. A lengyel deviza emelkedése visz minket is - fogalmazott Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője.
A kedvező hangulat mögött a görög helyzet megoldásával kapcsolatos bizakodás áll, azonban 290 forint alá egyelőre nem várja az euró árfolyamát a kereskedő.
