BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Van még tartalék a forintban

Erősödött a forint szerda reggel, az eurót 298 forint körül jegyezték 10 óra előtt.

2012. január 25. szerda, 10:09

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Alapvetően kedvező hangulat uralkodik a forintpiacon, a magyar deviza akár tovább is erősödhet Kolba Miklós, az ING devizapiaci üzletágának vezetője szerint. A 300 forintos lélektani, illetve 298,50 forintos technikai szintet már áttörte az eur/huf, és bár a \"nagy mozgás\" már megvolt, a trader szerint 295 forintig még tovább süllyedhet az árfolyam.

Az árfolyamot befolyásoló híreket illetően a piac a jelek szerint immáron kész tényként kezeli, hogy a magyar kormány és az IMF között meg fog születni a megegyezés; ez az alapkamat váratlan keddi szinten tartásánál is erősebben nyom a latban - fogalmazott. Mindazonáltal viszonylag eseménytelen volt a kereskedés.

Délelőtt 10 óra előtt az euróért 298, a svájci frankért 246,20, a dollárért pedig 228,65 forintot kértek a devizapiacon; az euró/dollár 1,3030 körül alakult ugyanekkor.

Technikai oldalról, amennyiben az eur/huf markánsan 300 alatt zár, akkor 290 forint körül lehet a következő technikai szint, ami egyben az októberi mélypont, illetve korábbi ellenállás is, és itt húzódik a 200 napos mozgóátlag is - bár erre egyelőre nem túl nagy az esély.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet