BUX 138332.72 -0,83 %
OTP 44580 -0,76 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pluszba fordultak az indexek

A Fed Nyíltpiaci Bizottságának közleményének megjelenését követően pozitív tartományba kerültek a vezető amerikai tőzsdeindexek.

2012. január 25. szerda, 19:22

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A délutáni kedvezőtlen vállalati hírek (a vártnál kedvezőtlenebb negyedik negyedéves eredményeket tett közzé a Boeing és az Apple) miatt a Fed közleményének megjelenését megelőzően vegyes volt az amerikai részvénypiacokon.

A közlemény megjelenését követően azonban változott a helyzet, a jegybankárok ugyanis jelezték, hogy 2014 második feléig valószínűleg nem nyúlnak az irányadó rátához (marad a nulla százalékos kamat). A Dow Jones 0,23, az S&P 0,3, a Nasdaq pedig 0,66 százalékos pluszban tartózkodik. A piaci szereplők a nyolc órakor napvilágot látó kamatpálya előrejelzésre, és Ben Bernanke negyed kilenckor kezdődő beszédére várnak.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet