BUX 137814.93 -1,2 %
OTP 44240 -1,51 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ami nyitva volt, emelkedett

Az ázsiai tőzsdék nagy része zárva tartott a Kínai Új Év miatt. A nyitva tartó piacok enyhén emelkedtek, míg az energiaipari társaságok papírjai jelentős pluszban zártak, miután az EU bejelentette, hogy olajembargót tervez Irán ellen. A Nikkei index 0,22 százalékkal, az ausztrál piac pedig 0,3 százalékkal került feljebb.

2012. január 24. kedd, 08:37

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A kereskedést kis forgalom mellett zajlott a Kínai Új Év következtében. Az USA piaca sem mutatott irányt az árfolyamoknak, miután a piacok még várakoznak Görögország és a befektetők közötti megegyezés bejelentésére.

Az energiaipari cégek felfele húzták a régiót, a japán Inpex 2,8 százalékot, az ausztrál Woodside petróleum pedig 0,8 százalékot emelkedett. Az EU-27 államok hétfőn bejelentették, hogy olajembargót terveznek Irán ellen az ország atomprogramjával kapcsolatos aggodalmak következtében.

A pénzügyi szektor Tokióban a lemaradók közé tartozott, a Nomura 2,5 százalékot, a Daiwa pedig 1,8 százalékos csökkenést mutatnak.

A techszektorban a Sharp részvényárfolyama 1,6 százalékot zuhant, miután bejelentésre került, hogy a társaság belépni készül a napenergia-piacra. 2,2 százalékot esett a Sony részvényeinek árfolyama, miután részletek szivárogtak ki arról, hogy a Sony felvásárolni készül a techipari óriás Olympus-t. Az Olympus részvényárfolyama stagnált.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet