Komoly eladási hullám bontakozott ki az amerikai piacnyitást követően, a befektetők igyekeztek szabadulni a részvényektől, gyakorlatilag minden szektor mínuszba került.
Az esést részben a Moody\'s bejelentése váltotta ki, a hitelminősítő ugyanis akár tömeges leminősítést is elképzelhetőnek tart az eurózóna tagországokra vonatkozóan. A hangulatot tovább rontotta, hogy a technológia szektor egyik legnagyobb szereplője, az Intel csökkentette negyedik negyedéves árbevétel-várakozását, a befektetők ennek hatására igyekeznek megszabadulni technológia szektorhoz tartozó részvényeiktől.
Zárásra valamelyest enyhült az eladói nyomás, így az amerikai részvényindexek csupán 1,5 százalék körüli mínuszban zártak. A Dow 1,33, az S&P 500 1,48, míg a Nasdaq Composite mutatója 1,31 százalékos csökkenéssel zárta a hétfői kereskedést.
