BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elbizonytalanodtak a befektetők Amerikában

Csökkenéssel zártak a New York-i értéktőzsde vezető mutatói hétfőn.

2011. december 12. hétfő, 22:39

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Komoly eladási hullám bontakozott ki az amerikai piacnyitást követően, a befektetők igyekeztek szabadulni a részvényektől, gyakorlatilag minden szektor mínuszba került.

Az esést részben a Moody\'s bejelentése váltotta ki, a hitelminősítő ugyanis akár tömeges leminősítést is elképzelhetőnek tart az eurózóna tagországokra vonatkozóan. A hangulatot tovább rontotta, hogy a technológia szektor egyik legnagyobb szereplője, az Intel csökkentette negyedik negyedéves árbevétel-várakozását, a befektetők ennek hatására igyekeznek megszabadulni technológia szektorhoz tartozó részvényeiktől.

Zárásra valamelyest enyhült az eladói nyomás, így az amerikai részvényindexek csupán 1,5 százalék körüli mínuszban zártak. A Dow 1,33, az S&P 500 1,48, míg a Nasdaq Composite mutatója 1,31 százalékos csökkenéssel zárta a hétfői kereskedést.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet