Az Optisoft Nyrt. igazgatótanácsának tájékoztatása szerint a december 1-jei tőzsdei bevezetést elhalasztásának oka egyetlen nulla: az összes szükséges engedély birtokában lévő társaság bevezetését technikailag lebonyolító Központi Elszámolóház és Értéktár Zrt.-nél (Keler) észrevették, hogy a cégbíróság adatai szerint a részvényeik száma tízszer annyi mint a valóságban. Az Optisoft igazgatótanácsa haladéktalanul kérvényezi a hiba kijavítását.
A társaság egészségügyi és más humáncélú informatikai rendszereket fejleszt. A céget a Budapesti Értéktőzsde B-kategóriájában fogják jegyezni.
A közlemény idézi Semerédy Pétert, az Optisoft igazgatótanácsának elnökét, aki elmondta, noha a különbség nyilvánvalóan csak elütés, vagy rossz adatbevitel következménye, a Keler munkatársai nem tehettek mást, mint a szabályoknak megfelelően jelezték a hibát, az Optisoft pedig haladéktalanul kérvényezi a cégbíróságnál annak kijavítását.
