BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elhalasztották az Optisoft tőzsdei bevezetését

Adminisztratív hiba miatt elhalasztották az Optisoft Nyrt. tőzsdei bevezetését, a cégbíróság adataiban a valósnál tízszer több a cég részvénye, elírás történhetett.

2011. december 1. csütörtök, 08:08

Fotó: Dömötör Csaba / Völgyi Attila
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az Optisoft Nyrt. igazgatótanácsának tájékoztatása szerint a december 1-jei tőzsdei bevezetést elhalasztásának oka egyetlen nulla: az összes szükséges engedély birtokában lévő társaság bevezetését technikailag lebonyolító Központi Elszámolóház és Értéktár Zrt.-nél (Keler) észrevették, hogy a cégbíróság adatai szerint a részvényeik száma tízszer annyi mint a valóságban. Az Optisoft igazgatótanácsa haladéktalanul kérvényezi a hiba kijavítását.

A társaság egészségügyi és más humáncélú informatikai rendszereket fejleszt. A céget a Budapesti Értéktőzsde B-kategóriájában fogják jegyezni.

A közlemény idézi Semerédy Pétert, az Optisoft igazgatótanácsának elnökét, aki elmondta, noha a különbség nyilvánvalóan csak elütés, vagy rossz adatbevitel következménye, a Keler munkatársai nem tehettek mást, mint a szabályoknak megfelelően jelezték a hibát, az Optisoft pedig haladéktalanul kérvényezi a cégbíróságnál annak kijavítását.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet