BUX 138875.25 -0,44 %
OTP 44830 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nőtt az Est Media vesztesége

Az Est Media vesztesége emelkedett az első három negyedévben.

2011. november 19. szombat, 09:49

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idei év első három negyedévében az Est Media Nyrt. konszolidált vesztesége 783 millió forint volt, 38,6 százalékkal több az előző év hasonló időszakánál, míg egyszeri tételek nélkül a veszteség 10 százalékkal 274 millió forintra mérséklődött - közölte a társaság a BÉT honlapján közzétett nemzetközi számviteli szabvány (IFRS) szerint készült konszolidált gyorsjelentésben.

Üzemi szinten a kilenc havi veszteség 15 százalékkal 288 millió forintra esett vissza, s csak a harmadik negyedévet tekintve 44 millió forint üzemi szintű nyereséget könyvelt el, szemben az egy évvel korábbi 95 millió forint veszteséggel.

A készpénztermelő képességet mutató kamat- és adófizetés, amortizáció és értékcsökkenés előtti nyereség (EBITDA) a harmadik negyedében 97 millió forint volt szemben a bázis időszaki 59 millió forintos veszteségével, míg az első kilenc hónapban az EBITDA mínusz 143 millió forint volt, szemben az egy évvel korábbi mínusz 230 millióval.

Az első három negyedévi adatok alapján egy részvényre 114,28 forint veszteség jut szemben a múlt évi 9,65 forinttal.

A beszámoló emlékeztet arra, hogy a társaságcsoport reorganizációja a rövid távú üzemi nyereség elérését és növelését helyezte előtérbe. Leszögezte azt is, hogy a 2011. június 24-én tartott közgyűlésen elfogadott reorganizációs intézkedések nyomán a társaság az időszak végéig lerakta a nyereséges működés alapjait.

A jelentés megjegyzi, hogy a reorganizációs lépések - elsősorban a veszteséges üzletágak leépítése - miatt az idei évben a konszolidált árbevétel csökken a 2010. évihez képest. A korábbi tájékoztatás szerint a múlt évben az Est Media konszolidáltan 8,35 milliárd forint árbevételt ért el.

A társaság konszolidált mérlegének főösszege 2011. szeptember 30-án 10,52 milliárd forint volt, 21 százalékkal több az egy évvel korábbinál.

Az Est Media részvényei a Budapesti Értéktőzsde A kategóriájában forognak. A részvény a pénteki kereskedést 207 forinton, az előző napinál 10 forinttal, 4,61 százalékkal olcsóbban zárta alig 7 millió forintos forgalomban. Az elmúlt 52 hétben a részvény legmagasabb árfolyama 438, a legalacsonyabb 140 forint volt.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet