BUX 139030.21 -0,33 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem győzték meg Ázsiát a bikák

Annak ellenére, hogy az amerikai tőzsdék még emelkedésekkel zárták a tegnapi kereskedést, az ázsiai részvénypiacokon ma reggel mindenhol eséseket lehetett látni. A Nikkei 0,9 százalékot veszített értékéből, a hongkongi és a kínai index pedig több mint 2 százalékot hanyatlott.

2011. november 16. szerda, 08:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Negatív hangulat uralkodott el ma az ázsiai tőzsdéken, a régióban az összes irányadó index lefelé vette az irányt. A legnagyobb esést a kínai és a hongkongi piac szenvedte el, a Hang Seng 2,7 százalékkal, a Shanghai Composite 2,6 százalékt lejjebb. A Nikkei 0,9 százalékban búcsúztatta a kereskedést.

A befektetőket továbbra is az európai helyzet aggasztja. \"A probléma az, hogy miközben láttunk valamiféle politikai megoldást, addig az európai gazdaságpolitikai problémák megoldására még mindig várunk\" - fejtette ki véleményét az ABN Amro Private Bank ázsiai elemzője a Bloombergnek.

Elsősorban a pénzügyi szektor szenvedett ma az ázsiai részvénypiacokon, a Nomura árfolyama 4,4 százalékiwa Securities 4,6 százalékkal került lejjebb a japán tőzsdén, a HSBC részvényei pedig 2,1 százalékelődtek le a hongkongi tőzsdén.

portfolio.hu
portfolio.hu

Ez is érdekelhet