BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kicsit jobb passzban van a forint

A forint a hétfőihez képest kissé felülteljesítő volt régiós viszonylatban, de a bizonytalanság nem tűnt el - mondta Földi Balázs a Commerzbank Treasury üzletágának vezetője. A délelőtti 317 forint közeli szintről dél körülre 314 körül szintig erősödött a magyar fizetőeszköz, délután öt óra körül 315 forintnál mozgott az euró/forint kurzusa.

2011. november 15. kedd, 17:02

Fotó: Dömötör Csaba / Déri Miklós
Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A dollárt a délelőtti éves rekord után öt órakor 233,12 forinton jegyezték, 1,3522 dolláros euróárfolyam mellett. A svájci frank 254,50 forintot ért.

Földi szerint a forinton kissé segített - egyebek mellett - az aránylag jó magyar és német GDP adat és az elmúlt napokhoz képest jónak mondható dkj-aukció is.

A jegybank piaci várakozásoknak megfelelő keddi kamattartó döntése nem befolyásolta a forint árfolyamát. A jegybanki közlemény megfogalmazását azonban szóbeli intervencióként értékelte a piac, arra adott jelzésnek, hogy további forintgyengülés monetáris szigorítást von maga után. Elemzők szerint a monetáris szigorítás hatását a piac már beárazta.

Más elemzői vélemények szerint azonban a forinton igazából a kormányzat IMF-felé való nyitása segíthetne - ha nem is egy újabb hitelmegállapodás, de egy feléjük irányuló gesztus is elég lehetne - valamint egy fordulat a bankokhoz fűződő viszonyban. A kormány ugyanis nagyon eljátszotta a bizalmi tőkéjét és a jövő évi költségvetés, valamint az ország finanszírozása körül elég nagy jelenleg a bizonytalanság. Ráadásul egy leminősítés lehetősége is lebeg Magyarország felett.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet