A cég a tavalyi júliustól októberig terjedő időszakban elértnél 79,4 százalékkal magasabb profitot termelt idén, forgalma pedig 11,9 százalékkal nőtt. A bővülés elsősorban annak köszönhető, hogy jól fogytak a prémium és a minőségi termékek, valamint emelkedett a nem saját gyártású italok forgalmazásából származó bevétel is. (A kommersz kategória forgalma viszont tovább csökkent).
A jövőbeli teljesítménnyel kapcsolatban viszont bizonytalan a menedzsment, ezért éves eredményvárakozást csak a karácsonyi szezont követően tud majd közzétenni. Az eddigi teljesítmény alapján az éves tervben megfogalmazott 1,6 millió forintos adózott eredmény cél nagy biztonsággal teljesíthető lenne, azonban a hónap elejétől azonban az égetett szeszek a jövedéki adója 5 százalékkal emelkedett, sőt vannak olyan termékek (elsősorban a kommersz italok), ahol 50 százalékos adóemelés lépett életbe.
Így ezen termékek forgalma minden bizonnyal zuhanni fog, ám ennek mértéke megjósolhatatlan. A Zwack eredményének ugyan csupán csekély hányada származik ebből a termékkörből, azonban a jelentős volumencsökkenés méretgazdaságossági veszteségeket is okozhat a társaságnál.
