BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kitartott az örömködés Budapesten

Bár a vasárnapi EU-s csúcsértekezletet követően kitartott a nap közbeni optimizmus a pesti parketten, zárásra azért kissé beöntötték a papírokat. A BUX így végül 17 766 ponton fejezte be a hétfőt, 1,97 százalékkal erősödve.

2011. október 24. hétfő, 17:19

Fotó: Dömötör Csaba / Marton Szilvia
Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az emelkedéshez visszafogott forgalom párosult, összesen 12,4 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a részvények a pesti virtuális parketten.

A vezető papírok közül az OTP emelkedett a legdinamikusabban. A bankpapír még a zárás lekötése ellenére is 3,31 százalékkal erősödve 3554 forinton végzett, igaz, késő délután 3602 forinton is járt a jegyzés.

Az elmúlt időszak alulteljesítését követően acélos oldalát mutatta a Telekom is, amely a délutáni erős hajrának hála 2,3 százalékkal 528 forintra javított.

A kutatási megállapodást bejelentő Mol sem maradt le túlzottan, az olajpapírra 1,76 százalékkal a pénteki záróérték felett, 17 300 forinton születtek az utolsó kötések.

Lemaradónak bizonyult ellenben a Richter, amely a zárás óriási lekötése folytán 0,3 százalékkal 35 550 forinton végzett. Nem úgy szektortársa, az Egis, amelynek árfolyamát épp az ellenkező irányba rántották meg. A kisebbik gyógyszergyártó jegyzése így 7 százalékkal 18 895 forintra ugrott.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet