BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Befolyt az első PannUnion-részlet a PannErgyhez

A PannErgy Nyrt. bejelentése szerint a Pannunion Nyrt. részvényeire tett nyilvános vételi ajánlat lezárulásával október 19-én 4,76 milliárd forint bevételt realizált az első nettó vételárrészlet megfizetéséből és további, közel 270 millió forintot a korábbi tulajdonosi hitelek rendezéséből.

2011. október 19. szerda, 14:56

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fennmaradó, a társaság várakozásai szerint közel 637 millió forintos vételárrész legkésőbb 2012. januárjában folyik be a PannErgy-hez.

A tranzakcióval - amellyel a cég értékesítette utolsó jelentős, geotermiához nem kapcsolódó vagyonelemét - a korábbiakban meghirdetetteknek megfelelően a geotermikus stratégia tőkeigényét fogják szolgálni, amelyet vissza nem térítendő EU-s támogatások és banki finanszírozás egészít ki.

A társaság számításai szerint a legfontosabb jelenlegi projekt, a miskolci beruházás önállóan képes lesz szinte teljes egészében pótolni a korábban műanyagiparból származó EBITDA-termelő képességet.

A Pannunion részvények értékesítésével a PannErgy Nyrt. 1,5 milliárd forintot meghaladó IFRS szerinti konszolidált pénzügyi eredményt realizál majd, amelynek pontos értéke várhatóan a harmadik negyedéves konszolidáció során véglegesül. Az összeg után a közlemény szerint a felhalmozódott negatív társasági adóalap folytán számottevő adófizetési kötelezettség várhatóan nem keletkezik.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet