BUX 139000.68 -0,35 %
OTP 44930 0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megvolt a 300-as euró! (frissített)

Az elmúlt percekben az euró árfolyama elérte a 300 forintot. Ilyen gyenge forintárfolyamra utoljára 2009 márciusában volt példa.

2011. október 4. kedd, 14:17

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A forint több szempontból is sérülékeny - mondta a Napi Gazdaság Online-nak Ötvös Mihály a CIB senior deviza üzletkötője. A közép-európai eszközökkel kapcsolatban a közelmúltban nagyon pesszimistává váltak a befektetők, és ma az Unicredit a magyar eszközök alulsúlyozását javasló elemzést tett közzé.

A román és a lengyel jegybank aktívan interveniál a lej és a zloty védelme érdekében, az MNB viszont inkább a devizatenderekre koncentrál, hogy legalább a hazai bankok által generált devizakeresletet kivonja a piacról - vélekedett Ötvös. Ebben a helyzetben a közép-európai kitettségüket fedezni akaró külföldi befektetők a forintot shortolják.

Az MNB ma bejelentette, hogy nem lesz rendkívüli kamatemelés a forintárfolyam támogatására. Egy ilyen lépésre - mivel nem kamatmeghatározó ülés volt ma - a piac nem is számított, ezért ennek önmagában nem volt forintgyengítő hatása.

A külföldi elemzők megosztottságát jelzi, hogy a JP Morgan viszont ma egy EUR/HUF short ajánlással jött ki, 271-es célárral, vagyis a forint erősödésére számít technikai alapon.

Ötvös szerint az elmúlt két napban nagyon meghúzták az euró/forintot: 293-ról feljött 7 forintot az árfolyam, ami nagyon erős mozgás, ideje lenne egy korrekciónak. Az üzletkötő úgy látja, a helyzet továbbra is nagyon törékeny.

Jó hír viszont, hogy napi tetőn van az euró/svájci keresztárfolyam, az 1,2170-es szinttel próbálkozik. A svájci frank árfolyam azonban így is 246 forint felett van.

Economx
Economx

Ez is érdekelhet