A BUX 1,8 százalékos mínuszban 19362 ponton áll a kereskedés félidejében, a forgalom erősnek mondható, 14 milliárd forint értékben kötöttek üzletet a részvénypiacon, ennek döntő többségét az OTP-re.
A bankpapír 4520 forinton kezdett, majd 4770-ig rallyzott a kereskedés első fél órájában. Azóta csendesen lefelé csorog, hűen követve a német DAX alakulását. Fél egykor 4620 forinton állt, ami 1,6 százalékos gyengülés.
A Mol árfolyama viszonylag stabil volt 18200 forint körül ingadozott délig, de azóta az olajpapír is lejjebb ereszkedett, és 2,2 százalékos mínuszban 17900 forinton áll.
Ismét a Richter az egyik legnagyobb vesztes, 1,9 százalékkal 35400-ra esett vissza a papír. A Magyar Telekom 517 forintra gyengült, ami 1,7 százalékkal alacsonyabb pénteki árfolyamánál.
A kisebb papírok piacán számos áldozatot szedett a befektetői hangulat hirtelen elromlása, itt nem számítanak ritkaságnak az 5 százalékos, vagy a fölötti zuhanások. Ebbe a táborba tartozik a Pannergy, Rába, a CIG, a Graphisoft Park és az Orco. Az E-Star 4 százalékot esik, hasonlóan az FHB-hoz, az Állami Nyomdához, és az EstMédiához.
Csak öt részvény van pluszban, köztük az Egis és a Csepel.
