BUX 137975.60 -1,09 %
OTP 44270 -1,45 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Másfél éven belül jöhetnek az új E-Star részvények

Rendkívül családias hangulatban zajlott az E-Star közgyűlése. Részvényesből összesen két intézményi befektető, illetve a 41 százalékos tulajdoni hányaddal rendelkező Soós Csaba elnök képviseltette magát.

2011. április 19. kedd, 10:45

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A közgyűlésen 1 282 164 millió szavazatot képviselő 53,42 százaléknyi részvény képviseltette magát.

Az eseményen elfogadták a társaság tavalyi üzleti évre vonatkozó magyar számviteli szabályok szerinti és 17,47 milliárd forintos mérlegfőösszeggel és 1 milliárd 437 millió 696 forintos adózott eredménnyel az IFRS szerinti beszámolóját.

A társaság osztalékot az eredményből a tervnek megfelelően nem fizet.

A közgyűlés utólagosan hivatalosan is jóváhagyta az E-Star papírok Varsói Értéktőzsdére bevezetését (erre még márciusban került sor).

Több ponton módosították az alapszabályt is, főként törvényi változásokat vezettek át. A befektetési szolgáltatók hanyag adatszolgáltatása folytán gyakran csupán 60-70 százalékos lefedettséggel vannak nevesítve a részvényesek - hangsúlyozta Soós Csaba.

Ezért az egyik alapszabálymódosítás folytán az igazgatóság felszólítására köteles nyilatkozni majd arról, hogy tényleges tulajdonosként mekkora befolyással rendelkezik.

Ezen felül a közgyűlésen megjelentek felhatalmazták az igazgatóságot, hogy 5 éves időtávon legfeljebb 6 millió forinttal (600 ezer darab új részvény nyílt vagy zártkörű kibocsátásával) megemelje. A befolyó összegből a romániai és lengyelországi terjeszkedést finanszírozza majd a társaság.

Soós a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a kibcsátásra 18-24 hónapos időtávon belül kerítenek majd sort.

Józsa Bernát
Józsa Bernát

Ez is érdekelhet