A közgyűlésen 1 282 164 millió szavazatot képviselő 53,42 százaléknyi részvény képviseltette magát.
Az eseményen elfogadták a társaság tavalyi üzleti évre vonatkozó magyar számviteli szabályok szerinti és 17,47 milliárd forintos mérlegfőösszeggel és 1 milliárd 437 millió 696 forintos adózott eredménnyel az IFRS szerinti beszámolóját.
A társaság osztalékot az eredményből a tervnek megfelelően nem fizet.
A közgyűlés utólagosan hivatalosan is jóváhagyta az E-Star papírok Varsói Értéktőzsdére bevezetését (erre még márciusban került sor).
Több ponton módosították az alapszabályt is, főként törvényi változásokat vezettek át. A befektetési szolgáltatók hanyag adatszolgáltatása folytán gyakran csupán 60-70 százalékos lefedettséggel vannak nevesítve a részvényesek - hangsúlyozta Soós Csaba.
Ezért az egyik alapszabálymódosítás folytán az igazgatóság felszólítására köteles nyilatkozni majd arról, hogy tényleges tulajdonosként mekkora befolyással rendelkezik.
Ezen felül a közgyűlésen megjelentek felhatalmazták az igazgatóságot, hogy 5 éves időtávon legfeljebb 6 millió forinttal (600 ezer darab új részvény nyílt vagy zártkörű kibocsátásával) megemelje. A befolyó összegből a romániai és lengyelországi terjeszkedést finanszírozza majd a társaság.
Soós a Napi Gazdaság kérdésére elmondta, a kibcsátásra 18-24 hónapos időtávon belül kerítenek majd sort.
